Featured Posts

Interview: The Lips Liquors
Henüz bu yıl kurulmuş olan The Lips Liquors, grup üyelerinin Çin, Fransa, ve Türkiye gibi farklı ülkelerde yaşadığı bir oluşum. Akademik eğitimlerine hala devam eden grup üyeleri ile ilk röportajlarını gerçekleştirdik.
View Post
Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Feb

Tatilciler / Şule Ulusoy

Ressam Şule Ulusoy, “Tatilciler” başlığı altında topladığı yeni çalışmalarını 10 Şubat-5 Mart 2018 tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde izleyicisiyle buluşturacak.
Konularını yaşamın içinden, gözlemleri ve izlenimlerinden beslenerek seçten sanatçı, Önceleri gece yaşamını, barları, müzikli sofraları, daha sonra caddelerdeki yaşamı, kafeleri, cadde satıcılarını resimlemişken bu kez ‘Tatilciler’i yine eleştirel, daha çok ironi dozu yükselen bir anlayışla kurgulayarak, deniz kenarlarını, güneşlenme iskelelerini ve yine kalabalık kompozisyonları, kuşbakışı geniş panoramalar ve detayına inerek küçük grupları resmetmiş. Ayrıca resimlerindeki insanlar sanatçının görmek istediği gibi, yaşama pozitif bakışını yansıtacak şekilde mutlu ve neşeli.
ŞULE ULUSOY HAKKINDA
1949 Ankara doğumlu sanatçı, 1974’de İDGSA Yüksek Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1974-79 yılları arasında mimar olarak görev yaptı. 1984-88 yılları arasında Atilla Tos ile akademik resim çalışmalarına devam etti. 1989’dan itibaren pek çok kişisel sergi açtı, sanat fuarlarına katıldı. Halen İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmekte.
Şule Ulusoy’un “Tatilciler” adlı sergisi, 10 Şubat-5 Mart 2018 tarihleri arasında Pazar ve Pazartesi günleri hariç 12.00-19.00 saatleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde izlenebilir.
AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucu Ortağı olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply