YAZARLAR
FOUNDER & COPYWRITER
İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucu Ortağı olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.
EDİTÖR
Oldmagnet'te editör olmadan önce, üç yılını post prodüktörlük yaparak Lighthouse Visual Effects, İstanbul'da geçirdi. Projeleri neticesinde Autodesk Türkiye'nin topluluk yöneticilerinden biri olmayı başardı. İstanbul Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Los Angeles, California'da Medya ve Eğlence Yönetimi üzerine eğitim aldı. Aynı zamanda Öteki Sinema'da sinema ve dizi yazıları yazarken bir yandan bilimkurgu okumayı ve durmaksızın oyun oynamayı seviyor.
CONTRIBUTOR
Önce Vienna University of Economics' de Uluslararası İşletme eğitimi alıp, ardından İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili Edebiyatı okudu. Sonunda ise kendini moda dünyasının içinde buldu. Women's Health, Marie Claire, Cosmopolitan, Harper's Bazar, GQ gibi Türkiye'nin önde gelen dergilerinde çalışıp, stil danışmanlığı, KANZ markasının moda editörlüğü, kampanya, katalog, reklam, video-klip çekimlerinin styling'leriyle de kariyer hayatını renklendirdi. Giysin, giydirsin, çeksin, yazsın, gezsin, görsün bir hayatı olan, ruhu Alman, Berlin'de yaşayan bir İzmirli kendisi.
CONTRIBUTOR
Göksu ve Amir, İstanbullu fakat Munih’te mimarlik okurken tanışan bir çift. Munih'in lokasyon avantajını kullanarak sık sık seyahatlere çıkıyor ve From Das Egg adlı blog'larında bu maceraları hikayeleştiriyorlar. Beraber Amerika’dan İngiltere’ye şimdilik 13 ülke gezen çift, bu sayının geçen zamanla birlikte artacağına emin. Seyahatlerini Canon 550D ya da Diana F+ ile fotoğraflayan gezginler, hiçbir rotayı acenteler üzerinden gezmemiş, en uygun olanakları her zaman kendileri yaratmış.
CONTRIBUTOR
Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 9 yıldır Hergüner Biilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda avukatlık yapıyorum. Dünya’da en güzel bulduğum ülke Norveç, en çok yaşamak isteyeceğim şehir Vancouver BC, Kanada, en bağımlılık yarattığını düşündüğüm ülke Çin ve en hakettiğinden fazla büyütüldüğünü düşündüğüm şehir Barselona.
CONTRIBUTOR
Endüstri Mühendisliği’nde hali hazırda öğrenci. Müzik ve sinema ağırlıklı yayım yapan web sitelerinde bir süre yazarlık ve editörlük yaptı. Oldukça uzun bir süre radyoculuk ile ilgilendi. Şu sıralar gitmek istediği festivaller için para biriktiriyor.
CONTRIBUTOR
Sabancı Üniversitesi Elektronik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra bir süre oyun programcılığı yapan Neva Özcü, şu sıralar özel bir şirkette danışmanlık yapiyor. İş hayatı dışında bütün vaktini kendi müzik blogu olan Bydlo ve çeşitli dijital magazinler icin müzik eleştirileri yazarak ve mixtape'ler yaparak geçiriyor. Yakın zamanda mekanlar için freelance müzik ve etkinlik direktörlüğü yapmaya başlayan Neva, çok büyük bir hayvansever ve aynı zamanda oyunbaz.
CONTRIBUTOR
Ne yaptığıyla ilgili söylenecek hem çok fazla şey var hem de hemen hiçbir şey yok. Zira ne yaptığını, yaptığı şeyleri neden yaptığını, yapmadıklarını neden yapmadığını çok bilmiyor. Cruise gemilerinde çalıştı, Güney Amerika'da duvar boyadı, Doğu Almanya'da kamyon şoförlüğü yaptı, Hindistan'da bulaşık yıkadı, İstanbul'da TimeOut ve Travel+Leisure dergilerinde edtörlük yaptı, İtalya'da cep harçlığını hamallıkla çıkardı; şimdilerde bir sonraki senenin ne getireceğini bekleyerek Berlin barlarında kokteyller hazırlıyor.
KONUK YAZARLAR
LARA LAKAY


↑ Başa Dön