Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
6 Sep

Kim? Elena Mora

This slideshow requires JavaScript.

Her gün bir şeyler okuyoruz en çok da bir şeyler görüyoruz. Görsel algılarımız açık olmasına açık da hepsini hafızamızda tutmak hatta bazen adını bile hatırlamak zor olabiliyor.  Çünkü zaman bir şeyleri unutacak kadar hızlı akıp geçiyor. Bazı kişiler adını duyup, işlerine bakıp geçmekten daha fazlasını hak ediyor. Elena Mora, bugün adeta görsel bir ziyafet yaşamama sebep olan harika kadın. Kendisi Hamburg’da yaşayan İtalyan asıllı bir stylist ve set tasarımcısı. Bol zeka parıltısı barındıran işlerinde göz alıcı renkler, ilginç kurgular ve kullandığı alışılmadık objeler onu özel kılıyor. Politecnico di Milano’dan sonnra Lapland University’de eğitim görürken Finlandiya’da yaşayan Elena, Finlandiya’nın soğuk günleri ve uzun sıcak gecelerinden ilham bularak tasarım işini ilerletmiş. Finlandiya’dan sonra Berlin’e taşınıp Bulotto Design ve Jutojo’da çalışmış. Milano’nun en bilinen yayın evlerinden  biri olan Mousse Publishing’den çıkan çağdaş sanat dergisi Mousse Magazine’de de çalışan Elena aynı zamanda Milano’daki Tinaa isimli tasarım atölyesinin de kurucularından biri. Kurguladığı fotoğraflarda en sevdiğim taraf hepsinin bir başka insandan çıkmışçasına geniş bir hayal gücüyle tasarlanmış olması. Bazen bir ev, bazen bir masa, bazen sadece objeler…

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply