Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Jan

Kim? Cerise Doucede

This slideshow requires JavaScript.

Yer çekimine meydan okuyan fotoğraflarıyla dikkatimi çeken Fransız fotoğrafçı Cerise Doucede, nesneleri havada askıya alınmış halde fotoğraflamayı tercih ediyor. Ona ilham veren objeleri bir araya toplayıp onları günlük hayatlarla bir araya getiriyor. Gündelik hayatın sıkıcı anlarını yeniden yorumluyor. Anın fotoğrafçısı olarak tanınan sanatçı, fotoğraflarını şöyle anlatıyor: ‘Her portre tutkuların bir yansıması. Korkular, takıntılar, fantaziler ve insanların hayal gücünü nasıl etkilediğiyle odaklı. “

cerisedoucede.fr

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply