Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
26 Aug

Marjorie Salvaterra / Her +18

Her-marjorie-salvaterra-

Her-marjorie-salvaterra-

Her-marjorie-savaterra

Marjorie-Salvaterra-A-Woman-Scorned1

Her-marjorie-salvaterra

Şimdiye kadar dünyanın birçok sanat galerisinde sergileri yayınlanan Marjorie Salvaterra, Los Angeles’ta yaşayan bir fotoğraf sanatçısı. Ödüle domayan kariyerinde Her ismini verdiği proje onun için özel bir anlam taşıyor. Yüzünü aynadan öte çeviren Salvaterra bu sefer kamerasını bir kadın olarak kendi hayatına döndürüyor.  Yaş ve ırkın kadın psikolojisi üzerindeki etkilerine değinen serisinde kadınlara yalnız olmadıklarını anlatmaya çalışıyor.

 Her

I am a decent woman.
A pretty good wife — with a great therapist, otherwise I would’ve screwed this one up way too many times.
A mother – I think this one I do best except between the hours of 6:15 and 7:30pm and certain whole days at a time.
A daughter – I was a pretty terrible daughter growing up. I’m starting to get the hang of it now that I’m a parent.
A good sister.
And lastly a friend. To some, the best and to others, impossibly guarded.

Marjorie Salvaterra

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply