Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
2 Sep

Ece Gürlü / White Wall

White Wall by Ece Gürlü

White Wall by Ece Gürlü

White Wall by Ece Gürlü

Daha önce Instagram’da Devr-i Âlem köşemize misafir olan Ece Gürlü, yepyeni bir seri ile huzurlarınızda. Serisini Türkiye’de ilk kez bizimle paylaşan Ece White Wall / Beyaz Duvar’ı şu sözlerle anlatıyor:

“Son dönemlerde ‘beyaz’ renge karşı ilgimin artmasıyla yapmaya başladığım bir seri. Çıkış noktasının duvar olma sebebi, kedilerimin uzun süre boş duvarda bir noktaya kıpırdamadan bakması ve duvardan aslında bir şeyler çıktığını fakat bizim göremediğimizi düşünmem oldu. Daha önce çekip kullanmadığım moda fotoğraflarından, modellerin beden parçalarını kullanarak geliştirdiğim dört fotomanipulasyon çalışması oluştu. Kare format görsellerde, inancı simgeleyen üçgenler, nude formlar ve beyaz rengin temizliğini biraz ürkütücü hale getirmek istedim, yerleşimleri buna göre yaptım. Serinin devamını sergi projesi olarak devam ettirmekteyim.”

Website

 Instagram

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply