Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
24 Sep

Malkovich, Malkovich, Malkovich

John Malkovich as Alfred Hitchcoc

Girdiği her rolün altından başarıyla kalkan Aktör John Malkovich, bu kez de Amerikalı portre fotoğrafçısı Sandro Miller’in modeli olarak karşımızda. Rolüne büründüğü ünlülerin portreleriyle şu sıralar gerçeklerinden çok ilgi çeken aktör John Malkovich’ten Einstein da olurmuş Marilyn Monroe da. Tam ismi Malkovich, Malkovich, Malkovich: Homage The Photographic Masters olan sergi, Chicago’daki Catherine Edelman Gallery’de 7 Kasım 2014-31 Ocak 2015 tarihleri arasında görülebilecek. Malkovich’in kılığına girdiği siluetler arasında Che Guevara, Alfred Hitchcoc, Andy Warhol, Salvador Dali, John Lennon ve Jack Nicholson gibi isimler olduğuna bakarsak çok renkli bir sergi olacağına hiç şüphe yok.

Ayrıntılı bilgi için: Catherine Edelman Gallery

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply