Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Oct

Animal Food by Sarah DeRemer

Sarah DeRemer 6Sarah DeRemer 7Sarah DeRemer2 Sarah DeRemer1 Sarah DeRemer 5 Sarah DeRemer 4

Los Angeles doğumlu sanatçı Sarah DeRemer, hayvan görsellerini dijital ortamda manipule ederek onların doğranmış meyve ve sebzeler gibi görünmelerini sağlıyor. DeRemer’in animal/food versiyonlarından bazılarının isimleri şöyle: Frovocado, Carrox, Cardinato ve Hippotato. Sanatçının garip ve sevimli tasarımının adı Animal Food. Bu seri bize ayrıca et tüketme etiği hakkında da fikir veriyor.

Sarah DeRemer, born in Los Angeles creates digitally manipulated images of animals to look like chopped up pieces of fruits and vegetables. Some of her animal/food mixes are named as Frovacado, Carrox, Cardinato and Hippotato. Her weird and cute creatures are also called ‘Animal Food’. This series also give us an opinion about the ethics of eating meat.

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply