Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Nov

Surreal Music Imagery Mat Maitland

Mat maitland 1

mat maitland kenzo

Mat Maitland 4 4

İnternet ortamında son zamanlar kolajlara doymuş vaziyetteyiz. Çok iyileri de var, artık benzerleşmeye başlayan versiyonları da. Mat Maitland, bu deryadan nerede duracağını bilen bir sanatçı olarak sıyrılıyor. Bu da büyük müşterilerin neden kapısını çaldığını açıklıyor sanıyoruz.  Özellikle Kenzo için yarattığı Electric Jungle videosu oldukça ses getirmişti ve birçok kişi bu video sayesinde kendisini tanımış oldu. Aynı zamanda Big Active Design’ın da kreatif direktörü olan Maitland’ın kolajlarını her ortamda seviyoruz. Sanatçı kenzo’ya verdiği röportajda işinden şu şekilde bahsediyordu:

“I wanted the film to be an extension of my illustrative world, to bring that to life, so the jungle itself is quite surreal and otherworldly, a kind of electric parallel universe. I also wanted to blend the model with the clothes as much as possible so used the Kenzo patterns as an integral part of the story, sometimes over her face and sometimes embedded into the scene. I imagined the story as though dreamt by a wild cat, lucid snap shots of a neon jungle world that only make sense in a dream.”

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply