Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
7 Dec

Kim? Kerem Ozan Bayraktar

Kerem Ozan Bayraktar 03

Kerem Ozan Bayraktar 05

Kerem ozan Bayraktar 06

Kerem Ozan Bayraktar, yalıtılmış figürleri ve işlevsiz nesneleri betimlediği absürd sahneleri ile tanınıyor. Sıklıkla üç boyutlu bilgisayar modellemeleri, minyatür maketler ve çeşitli animasyon teknikleri kullanan sanatçının işlerinde yoğun bir döngüsellik ve boşluk fikri hakim.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Sanat ve Sistem Teorisi üzerine çalışmalarını sürdüren Bayraktar, görsel kültür ve sinema üzerine yazılar yazıyor. Sanatçının agacsakal.com isimli bir de botanik blogu var.

PG Art tarafından temsil edilen Kerem Ozan Bayraktar İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Website
Facebook
Twitter

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply