Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Dec

“It” Geri Dönüyor

Stephen King’in birçok kişi için palyaço travmasına yol açan kitabı It’ten uyarlanan ve aynı adı taşıyan film, yeniden çekiliyor. True Detective’in yönetmeni Cary Fukunaga tarafından çekilecek olan filmin yapımcılığını Dan Lin üstleniyor. Çekimleri yazın başlanacak It’in iki parçadan oluşacağı da söylentiler arasında.

İlk kez 1986 yılında çekilen film, medeniyetle birlikte kanalizasyon borularının içine saklanan ve insanların korkularının şeklini alarak onları öldüren bir uzaylıyı ve onunla mücadele eden yedi gencin öyküsünü anlatıyordu. Fukunaga ise ilk filminde mücadeleci gençlerin ilk yıllarını, ikinci filminde ise yıllar sonra tekrar bir araya gelmelerini anlatacak.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply