Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
11 Dec

Marge Simpson Iconic Dresses by aleXandro Palombo

Marge Simpson by Alexandro Palombo 1

Marge Simpson by Alexandro Palombo 3

Marge Simpson by Alexandro Palombo 4

Marge Simpson by Alexandro Palombo 5

Marge Simpson by Alexandro Palombo 6

Marge Simpson by Alexandro Palombo 7

marge 7

aleXsandro Palombo, bugün internet ortamında çok fazla paylaşılan ve sevilen bir çalışmayla adından söz ettirmeyi başardı. Simpsons’ın başrol karakterlerinden Marge Simpson’ı celebrity’lerin ikonikleşmiş fotoğraflarıyla birleştiren Palombo, çalışmasını Vogue UK’ye şu sözlerle anlatıyor:

“There is a Marge Simpson is every women and with this tribute I wanted to ignite the magic that is in every women; the strength, femininity, elegance, eroticism and beauty. I made a strict and careful selection of what, in my opinion, has really influenced the style of the last 100 years. Each of these dresses really changed the course of the history of costume, giving a new aesthetic vision that has anticipated major changes in our society. We may not consider these clothes as art, but the aesthetic vision that they emanate has played an important role in giving strength to the path of emancipation of women since 1900. In many cases it’s the dress that has transformed a woman into an icon, but in many others, it’s the personality of the women that has enlightened the dress.”

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply