Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
29 Jan

Kesit / Sekizincikat

Merve Engin’in oynadığı Kesit isimli oyunda bireysel yaşam, aile bireylerinin birbiri ve toplumdaki etkileri, yaşam mücadelesi gibi temelde insan ilişkilerini, duygularını işlerken aslında temellerini günledik yaşamımızda göz yumduğumuz ve duygusal etkisi gün geçtikçe azalan kadına yönelik şiddet, taciz gibi konulara dikkat çekmektedir.

Kesit’in konusu

Geçimini figüranlık ve palyaçoluk gibi günlük işlerden karşılayan Gizem, tiyatroya olan aşkının ümitsizleştiği noktada Hazar Kalemcioğlu’nun yöneteceği Kesit adlı oyun için başrol teklifi alır. Canlandıracağı karaktere olan yakınlığı onu anılarına, aile ve aşk hayatına doğru bir yolculuğa götürür. Evi ile sahne arasındaki yolculuğunda Gizem; Semra karakterinin yaşadıklarını çözümlerken, günlük yaşamımızda göz yumduğumuz durumlara, insani değerlere değinerek kendinin ve kadının dünya üzerindeki konumuyla yüzleşmemize neden oluyor.

Bu akşam ilk kez yayınlanacak Yönetmenliğini ve yazarlığını Birim Ömer Erol’un, yardımcı yönetmenliğini ise Melis Öz’ün yaptığı Kesit’i Şubat ayı boyunca 5,12, 19 ve 26 Şubat saat 21:00’da Sekizincikat’ta.

Biletix

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply