Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Feb

Lourdes (2009)

Adını Katolik inacına göre Meryem Ana’nın defalarca görüldüğü söylenen Fransız şehri Lourdes’den alan film, 2009 yılında Jessica Hausner tarafından çekildi. MS hastası Christine, yaşadığı hayattan uzaklaşmak ve izole olmak için kutsal şehir Lourdes’e gider. Bir nevi hac sayılan bu yolculuktaChristine’in manvei ve fiziksel olmak üzere çeşitli mucizelerle karşılaştığını görüyoruz. Venedik, Viyana ve Varşova başta olmak üzere gösterildiği festivallerden ödüllerle dönen film, tedirgin edici izler bırakıyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply