Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
23 May

It Follows (2014)

80’li 90’lı yıllarda geçtiği hissini veren It Follows, bazı kaynaklarda yılın en iyi korku filmi olarak yazılıyordu. Korku filminde en iyiyi bulmak zor. Size mantıklı gelen şey, birbaşkasına deli saçması gelebiliyor. It Follows, özellikle korku filmlerine az limit ayıranlar için vakit kaybı olmayacak bir tercih diyebiliriz.

Dikkat çekiciliğini cinsel yolla bulaşan bir lanetten arkasına alıp yürüyen It Follows’da heyecanın dozu bir kere yükseldi mi kolay kolay düşmüyor. Eğer kendinizi durumun gerçek olabilme ihtimalini sorgulamadan filme kaptırırsanız (ki kaptırıyorsunuz), It Follows’u uyumadan bitirirsiniz. Sürekli tetikte ve paranoyak hissettiren filmin soundtrack’leri ise bir harika. Korku ve gerilim türündeki filmlerin kısırlığı, It Follows’un abartılmasına neden olsa da, senaryo ve sinematografi sizi memnun edebilir.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply