Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Feb

iPhone ile Çekilen Bir Stalker Filmi: Unsane

Stalk’lamaktan ve stalk’lanmaktan ömrümüzden giden saatlerin bir hayli yüksek olduğu bu dijital çılgınlık günlerinde, artık hayatımız haline gelen teknolojin filmlerin de ana konusu olduğu bir dönemdeyiz. Tamamı iPhone 7 ile çekilmiş olan Steven Soderbergh imzalı Unsane de buna örnek teşkil eden bir film. Başrolünde The Crown ve Wolf Hall’dan hatırlayacağınız Claire Foy’un yer aldığı filmin konusu, bir kadını delirtecek ve sonunda kendisinden bile şüphe ettirecek bir stalk hikayesi ekseninde dönüyor. 23 Mart’ta vizyona girecek olan filmin Türkiye’de ne zaman gösterileceği henüz bilinmiyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply