Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 May

Once Upon a Time by Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld’in 2011/2012 Chanel Cruise Collection için çektiği The Tale of a Fairy‘den sonra bir sonraki kısa filmini merakla bekliyordum. Bir rüya tadındaki filmin ardından Lagerfeld’in yönetmen koltuğuna da ne kadar yakıştığını görmüştük. Lagerfeld’in yeni eseri Once Upon a Time’ın çekiliş amacı Chanel’in ilk butiğinin 100. yıl dönümü olması. Filmde Keira Knightley Coco Chanel’i canlandırıyor. Keira Knightley’yi Coco Mademouiselle parfümünün reklam yüzü olarak görenler bu kez genç oyuncuyu Coco Chanel olarak görünce şaşırmamıştır. 1913 yılında Fransa’da minik bir sahil kasabası olan Deauville’de açılan ilk butiğin hikâyesi Paris’te Deauville havası verilmiş retro bir sette anlatılıyor. Filmde Keira Knightley’e teyzesi rolünde Clotilde Hesme ve birçok sürpriz sima eşlik ediyor.

 

100 yıl sonra neler olduğu malum, peki ya 100 yıl öncesinin Chanel’i?

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply