Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
24 Jan

Kim? Kostis Fokas

Kostis Fokas, Atina’da doğmuş ve eğitimini tamamlamış. Ardından 5 ay öncesine kadar Londra’da sürdürdüğü hayatına şu an çokça ilham aldığı Girit’de devam ediyor. İşleri günlük hayatının büyük bir kısmını oluşturan sanatçı, onları aynı zamanda görsel günlüğü olarak tanımlıyor. Fotoğraflarında model olarak kendisini ve arkadaşlarını kullanmayı seçen Kostis, işlerine olan düşkünlüğü sonucunda onları daha kişisel ve kendine dönük gerçekleştirmeye başlamış. Bu aynı zamanda bütün hayatının işiyle paralel gitmesine de yol açmış. Fotoğraflarını gerçek üstücü bir yaklaşımla çekmeyi seven Kostis, gerçekliğe dayanan işleri bir süre sonra sıkıcı bulduğunu söylüyor.

Tam bir Tumblr düşkünü olan Kostis’in işlerini hemen her gün güncellediği blogundan paylaşıyor. Kostis, işlerini paylaşmak için Tumblr gibi sosyal bir kanal seçmesinin insanlarla olan iletişimini koparmamak adına olduğunu söylüyor.

Bu günlerde yeni bir seri üzerinde çalışan Kostis, gerçekdışı çıplak portrelerden oluşan bir seri hazırlıyor. Fotoğraflarında kendisini kullanan sanatçı manzara ile portreyi birleştirerek doğanın bir parçası haline getiriyor. Haftada 4-5 çekim yapan Kostis, şu anda evinden çalışıyor. Gelecekte kendi stüdyosunu açmayı planlayan Kostis’in yaratıcı dünyasının yakında daha çok insan tarafından keşfedileceği şüphesiz.

Tumblr

Facebook

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply