Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
6 Feb

Yeni Akım: Hipster R&B

Klişelerden sıkılan yapımcılar ve müzisyenler artık kendileri müzik akımlarını kendilerini türetmeye başladılar. Hipster R&B de hipster yaşam tarzından doğan bir müzik türü olarak son zamanlarda adını duyurmaya başladı. Hipster R&B veya PBR&B (Pabst Blue Ribbon R&B)olarak da anılan müziğin beslenme noktası R&B ve hipster kültürü. Müziğe adını veren Pabst Blue Ribbon ise hipster birası olarak biliniyor. Yakın geçmişte Hipster R&B müziğin bana göre en başarılı öncüsü başta Frank Ocean. Her zaman sert erkek imajıyla görmeye alıştığımız R&B starı modeline eşcinsel bir yaklaşımla başkaldırıda bulunan Ocean, R&B müzik severler tarafından kabul gördü, sevildi hatta bağırlara basıldı.  Akımın diğer sevdiğim isimleri: The Weeknd, How to Dress Well, Theophilus London, Miguel, Jhené Aiko, Janelle Monaé ve son günlerde çok dinlediğim Kelela. Los Angeles çıkışlı Kelela, geçtiğimiz günlerde SoundCloud hesabından yayınladığı The High isimli parçasıyla müzik listelerinde üst sıraları zorlayacak gibi.

https://soundcloud.com/kelelam/the-high-prod-by-gifted

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply