Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Mar

Kim? Julian Beever

This slideshow requires JavaScript.

İngiliz sanatçı Julian Beever, sokak sanatının en konuşulan isimlerinden biri. Sokakların Picasso’su olarak tanınan Beever, soğuk kaldırım taşları ve asfalta üç boyutlu çizimleriyle renk ve hayat veriyor. Anamorphosis tekniğiyle gerçekle karıştırılabilecek kadar kusursuz işleri Julian Beever’ı diğer sokak sanatçılarından bir adım öteye taşıyor. Yetenekli sanatçı, okyanusun vahşi dünyası veya yer altının korkutucu derinliklerine adeta bir kamera tutarak içine girmenize izin veriyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply