Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Aug

Duvarların Dili Sergisi / Pera Müzesi

Duvarların dili olsa herhalde Graffiti’ce olurdu. Dünya üzerinde sanatını duvarlar üzerinden milyonlara ulaştıran pek çok değerli sanatçı, Pera Müzesi’ndeki Duvarların Dili isimli sergiyle İstanbul’un duvarlarını boyuyor. Roxane Ayral küratörlüğünde gerçekleşecek olan Duvarların Dili, Amerika, Almanya, Fransa, Japonya ve Türkiye’den 20’nin üzerinde Graffiti sanatçısını konuk edecek. 13 Ağustos-5 Ekim arasında gerçekleşecek olan sergi, sokak sanatı çapında Türkiye’nin en kapsamlı sergisi olarak anılıyor.

Sergide, öne çıkan sokak sanatçılarından Futura, Carlos Mare, Cope 2, Turbo, Wyne, JonOne, Tilt, Mist, Psyckoze, Craig Costello (aka KR), Herakut, Logan Hicks, C215, Suiko, Evol, Gaia, Tabone, Funk, No More Lies gibi isimlerin işleri yer alıyor. Sergiye katılan sanatçılar, şimdiden şehrin duvarlarını boyamaya başladılar bile.

Detaylı bilgi için: Pera Müzesi

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply