Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
30 Aug

Corey Bartle-Sanderson / Super Market Simulacrum II

Supermarket-simulacrum1

Supermarket-simulacrum2

Supermarket-simulacrum3

Supermarket-simulacrum4

Londra merkezli sanatçı Corey Bartle Sanderson, mermeri arka plan olarak kullanarak üzerinde kesilmiş veya boyanmış meyveleri fotoğraflıyor. İlk önce mermere yakın bir renkte boyadığı meyveyi  daha sonra yarılmış veya kesilmiş haliyle gözler önüne seriyor. Supermarket Simulacrum II ismini verdiği çalışmasını Sanderson şu sözlerle anlatıyor:

“When we look at the everyday objects we don’t stop to think about them, in ways of colour, shape and form. We just accept what they are, no questions are asked. With Supermarket Simulacrum I wanted to challenge this idea.”

Website

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply