Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
19 Oct

Photographs Rendered in Play-Doh

Eleanor Mac Nair 3

Eleanor mac Nair 4

Eleanor Macnair 2

eleanor-macnair-5

Özellikle 90’larda çocuk olanların hayatında önemli bir yere sahip olan oyun hamurlarıyla çoğumuz bir dönem çokça haşır neşir olmuşuzdur. Eleanor MacNair ise hepimizden biraz daha fazla! Gerçek fotoğrafları oyun hamurlarıyla yeniden kurgulayan sanatçı, bunu yaparken sadece bardak ve kör bir bıçaktan yardım alıyor.

MacNair, yeniden uyarladığı fotoğraf sahnelerinde seçimini ünlü veya ünsüz şartı gözetmeksizin yapıyor fakat kendine has birtakım kuralları var. Mesela ölüm ve porno içerikli fotoğrafları oyun hamuruyla yeniden hayata geçirmiyor. Bir başka kural ise bu seride 100. eserini görmeden durmamak. Bloguna yüklediği işlerinin fotoğraflarını bir kitapta toplayan Eleanor’un çalışmalarına buradan ulaşabilir, kitabını ise buradan satın alabilirsiniz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply