Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Oct

E-Traces Ballet Shoes by Lecia Trubat

Ballet 4

Ballet 2

Ballet 3

Lecia Trubat‘ın tasarladığı bale ayakkabıları, dansçıların hareket ve ritimlerini algılayarak, onları yeni teknolojiden yararlanıp görsel duygulara çeviriyor. Bunu yaparken bütün odak noktası baletlerin veya balerinlerin puantları. Onların parmak uçlarındaki hareketlerini gözlemleyerek, yerde buluştukları noktayı belirliyor ve mikro denetleyiciler sayesinde ayaklarından çıkan basınç ve  hareketi elektronik  bir cihaza sinyal olarak gönderiyor. Daha sonra elektronik cihazdan özel bir mobil uygulamaya aktardığı verileri, kullanıcı tercihine göre özelleştiriyor. Bu teknoloji, puantların taban kısmına uygulanıyor ve aynı zamanda puantların altında çipe benzer bir desen görüntüsü oluyor. Ürün, iPad kutusuna benzer bir kutunun içinde uygulama ve kullanma talimatıyla geliyor.

Photo &Video Credit: Lecia Trubat

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply