Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
31 Oct

Bir Pera Palace Polisiyesi

Gerilim ve korku romanlarının kraliçesi Agatha Christie‘nin Pera Palace Jumeirah‘ta yazdığı kitabı Doğu Expresi’nde Cinayet‘ten esinlenen otel, Türkiye’nin ilk interaktif sosyal medya tabanlı polisiye hikayesini başlattı. Polisiyeyi Facebook hesabından duyuran Pera Palace, takipçilerinin katılımıyla beraber hikayenin gidişatını birlikte kurgulayacak.

Gri Creative tarafından tasarlanan parlak proje, bir cinayeti aydınlatmak üzerine odaklanıyor. Başkahraman Fransız dedektif Pierre, bir cinayete kurban giden Anna’nın nasıl öldürüldüğünü bulmak için İstanbul’a geliyor. Yolu Pera Palace’tan da geçen bu gizemli serüvenin detaylarını, otelin Facebook sayfasına üye olan Agatha Christie ve polisiye hayranları kurguluyor. Her hafta iki bölümün yayınlanacağı ve toplam bir ay sürecek olan hikâyede katılımcılar, bölüm sonunda sunulan iki senaryo arasından tercih yapıyor. Bir sonraki bölümün hangi alternatif kurgu ile devam edeceğine katılımcıların oylarıyla karar veriliyor. Ayrıca hikâyeye katılan her 25. kullanıcıya, Agatha Christie’nin Pera Palace’ta kaldığı 411 no’lu odanın anahtarını temsilen, anahtarlıklar hediye ediliyor.

Pera Palace Jumeirah Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply