Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
31 Oct

Tropfest in Turkey / Avustralya Kısa Film Festivali

Avustralya’nın en büyük kısa film festivali Tropfest, ilk kez 1993 yılında Syndey’de 200 kişilik bir kafede Avustralyalı film yapımcısı John Pelson aracılığıyla hayat bulmuştu. Zamanla 5 kıtaya ve onlarca ülkeye yayılan dünyanın en geniş çaplı kısa film festivaline dönüşen Tropfest’in yapıldığı ülkeler arasında geçen yıl Türkiye de girmeyi başarmıştı. Bu yıl 9 Kasım’da Babylon’da yapılacak olan etkinlik 11 Kasım’da Çanakkale’de, 13 Kasım’da Ankara’da ve 14 Kasım’da Eskişehir’de gerçekleşecek. Tüm filmseverlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Dünyanın birçok yerinden Elijah Wood, Will Smith, Ewan McGregor, Cate Blanchette, Salma Hayek ve Samuel L. Jackson gibi ünlüler tarafından desteklenen Tropfest, en iyi filmlerin milyonlarca insan tarafından izlenmesi için milyonlarca dolara mal olmasının gerekmediği, sadece dışarı çıkıp, filmi çekip, dünyayla paylaşmak gerektiği fikrini savunuyor.

Tropfest Nedir?

Babylon’da gerçekleşecek olan festivalde finale kalan 9 Avustralya yapımı film gösterilecek. Etkinliğin devamında ise sahne, soul ve funk ritimleriyle Avustralyalı/Türk müzik grubu Bashka’ya devredilecek.

Program

18:00 Kapı Açılış

18:30 Gösterim Saati

20:00 Bashka

Etkinlik

Babylon

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply