Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Nov

Good People (2014)

James Franco hatrına izlediğimiz Good People, Marcus Sakey’in 2008 yılında bastığı aynı isimli kitabından uyarlanmış bir film. 10 Ekim’de vizyona giren filmin yönetmeniyse Danimarka yapımı dizi, Borgen ile dünya çapında ünlenen Henrik Ruben Genz. Good People, çok hızlı bir başlangıçla dikkatinizi çekmeyi başarıyor. Öyle zekice bir kurgusu yok fakat bazen sadece filme kapılıp gitmek ve vakit öldürmek isteriz. Good People da işte öyle bir film…

Maddi sıkıntı çeken Tom (James Franco) ve Anna (Kate Hudson), evlerinin bodrum katındaki karanlık kiracılarının ölmesiyle birlikte, ciddi bir hayat sınavıyla karşı karşıya kalırlar. Kimsenin haberi olmadığını düşündükleri kara para sayesinde başlarına bir sürü olay gelir. Orta sınıf çift, bir anda kendilerini suçluya dönüşmüş ve elleri kana bulanmış halde bulurlar. Az beklentiler, iyi seyirler!

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply