Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Nov

Kim? Furkan “Nuka” Birgün

Nuka 2

Nuka 3 Nuka 4

1989 yılında İstanbul Beyoğlu’nda doğdum ve orada büyüdüm. Klasik lise eğtimi aldım. Lise bitene kadar şu anki yaptığım işlerle ilgili herhangi bir bağlantım yoktu. Ne olduğunu anlamadan kendimi yetenek sınavlarına hazırlanırken buldum ve sonrasında, 2007 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde öğrenim görmeye başladım. Bu süreçte çeşitli grafik ajanslarında çalıştım. Uzun ve kısa metraj filmler, animasyonlar içinde concept tasarımlar ve storyboard’lar hazırladım. Çeşitli dergiler için çizimler yaptım. Halen Babylon Mag, Bant Mag ve Sabitfikir dergisi için çizimler hazırlıyorum. 2008 yılından beri aktif olarak duvar boyamakta olup (graffiti),yurtiçi ve yurtdışında karma sergilerle birlikte graffiti festivallerine katıldım, katılıyorum. Şu an C.A.M galeri tarafından temsil edilmekte olup işlerime İstanbul’daki atölyemden devam etmekteyim.

Behance

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

1 Comment

Leave a reply