Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Dec

Kim? Emre Karacan

Emre Karacan 3

Amasya’da 1991 yılında dünyaya geldim. Ardından babamın memuriyeti nedeniyle ufak tayin gezintilerine çıktık. Birkaç il / ilçe gezindikten sonra Samsun’a sabitlendik. Hayal meyal hatırlasam da oradan buradan biriktirdiklerimi karalar dururdum. İlkokula Samsun ‘da devam ettim ve müzik öğretmenimin yönlendirmesiyle Samsun Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandım. Lisenin bana çizimi unutturmayışı güzeldi. Hep işin içerisindeydim çünkü. Özgürce çizdiklerim ve zorunlu çizdiklerimin arasında gidip geldim belli bir dönem.

Emre Karacan 2

Ardından lisenin bitişiyle Anadolu Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Bölümü’nde eğitimime başladım. Lise dönemimde de hep ilgimi çeken çizim dalı illüstrasyon ve çizgi romandı ve bunlara daha çok yönelme fırsatı yakaladım. Birçok çizerle beraber iş yapma şansım oldu. Yurtdışından ve yurtiçinden gelen işlerle daha çok sevdiğim işleri yapmaya başladım. Ailemin eşsiz katkılarıyla da daha güçlü hissettim her zaman.

Emre karacan 4

Şu anda ise eğitimim devam ederken 2 senedir senaryosu üzerine çalıştığım ”Göçebe” için bir tanıtım animasyonu üzerinde çalışıyorum. Animasyonun yayınlanmasının ardından çizgi romanı çizmeye başlayacağım.

Behance

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply