Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Dec

Tumblr Alert: Ceren Şekerci

Cerensek

Ceren Sekerci 1 Ceren Sekerci 2

Ceren Şekerci, 87 doğumlu. cerensek.tumblr.com isimli bloğu 4 senedir aktif ve düzenli olarak güncelleniyor. Ceren’in 8 bin civarı görsel yüklediği Tumblr hesabı, Instagram hesabımızda görmeyi sevdiğimiz ilhamlık bir galeriye sahip.

Önce İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde reklam okuyan Ceren daha sonra pazarlama üzerine eğitim almış. Şu an Dijital Pazarlama sektöründe çalışıyor. Ceren paylaşımlarından şöyle bahsediyor:

“Blogumda paylaştığım görsellerde ışık ve renk uyumuna özellikle dikkat ediyorum. Beni yansıtan, kendimden parçalar bulduğum görselleri zaman zaman paylaşıyor olsam da kısaca gözüme güzel gelen her şeyi sergilediğim bir alan olduğunu söyleyebilirim. Daha çok görsel olarak blogumun tarzını yansıtan ve aynı dili konuşan fotoğraflar seçmeye çalışıyorum. İroni ve kara mizah konseptli olanlar en sevdiklerim.”

Tumblr

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply