Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Dec

Haris Purnomo’nun Bebekleri

Haris Purnomo 7

Haris Purnomo 6

Haris Purnomo 3

Haris Purnomo 1

Haris Purnomo 2

1956 Endonezya doğumlu Haris Purnomo, 20 yılı aşkın süredir bebeklere yaptığı dövme illüstrasyonlarıyla tanınıyor. Endonezya’nın en ünlü sanatçılarından biri olan Purnomo, kariyerine 17 yaşlarının sonlarına doğru Indonesia Art Movement’a katılarak başlamış. İşlerinde kullandığı teknik birçok araştırmaya konu olan sanatçı iyi ile kötüyü, pozitif ile negatifi, karanlıkla aydınlığı birarada kullanmayı seviyor. Çeşitli çalışmaları olan Purnomo en çok masum ve savunmasız bebeklerin çıplak vücutlarını kapladığı dövmelerle biliniyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply