Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Nov

Dark Art: Toshio Saeki

Toshio Saeki 2

Toshio Saeki 3

Toshio Saeki 5

toshio-saeki 7

1945 yılında Japonya Miyazaki’de doğan Toshio Saeki’nin adı 70’lerde avangard sanatı sebebiyle kötüye çıktı. İşlerinde geleneksel erotik Japon sanat stili Shunga ve Japon mitolojisi Yokaiga’dan etkilenen Saeki, bu teknikleri postmodern radikal popüler sanat ile harmanlıyor.

Son 40 yılda Saeki sanatını kült olma yolunda önemli oranda ilerletti. Japonya, Paris, Londra, Tel Aviv, New York ve San Francisco’da kişisel sergiler düzenleyen sanatçının karanlık dünyası, daha fazlasını göme arzusu uyandırıyor. Şimdiye kadar bir sürü işi kağıda basılan Saeki aynı zamanda John Lenon ve Yoko Ono gibi efsanelerin anısına çıkartılmış albüm kapaklarına da katkıda bulundu. Japon sanatçı şuanda Japonya’nın küçük bir kasabasında hayatına devam ediyor.

Tumblr

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply