Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
13 Nov

25th Hour Lingerie by Seda Oturan

Can Dağarslanı

İç giyim tasarımına gidene kadar hayatınızda neler oldu?

İç çamaşırı tasarımına başlamadan önce zaten 7 sene moda eğitimi aldım. O yüzden çok fazla bir değişim olmadı hayatımda. Okuyarak ve tecrübe edinerek gelişti her şey.

Sizi 25th Hour Lingerie markasını kurmaya iten en önemli sebep neydi?

Hiç bugüne kadar yapılmamış olan bir şeyi yapma fikri beni heyecanlandırdı. Herzaman farklı olmayı seçtim diğerlerinden. Bıir bakıma sürüden ayrılmak istedim. Günümüzde herkes moda okuyor, herkes modacı, beni diğerlerinden ayıran farklı bir şey yapma fikri diyebilirim. Özellikle iç çamaşırı çok zor bir sektör, nadir bulunan diğer iç çamaşırı firmalarından bahsetmiyorum) ve ülkemizde designer olarak kendi iç çamaşırı markasını kuran kimse yoktu, ben öncü oldum bu beni daha da çok mutlu ediyor.

Tasarımlarınız gerçekten çok özgün ve zevkli. Nelerden ilham alıyorsunuz?

Teşekkür ederim, her zaman anlardan çok etkileniyorum. Carpe diem felsefem olmuş, bu yüzden ben anlardan besleniyorum.

Aslında hedef kitleniz kadınlardan çok erkekler. Kadınların bir çoğu ya bir erkek için özel bir iç çamaşırı giyiyor ya da bir erkek tarafından ona iç çamaşırı hediye ediliyor. Erkeklerin zevklerini nasıl tahmin ediyorsunuz?

Ben ilk koleksiyonumu yapmadan önce 100 erkeğe soru cevap bir anket hazırlamıştım. İçinde gay ‘ler bile vardı diyebilirim. Bakış açılarını aldım, gerçi verilen cevaplar beni şaşırtmadı zaten bildiğim şeylerdi. Tahmin etmek demeyelim, var olan bir şeyi özgürce sundum ben.

25th Hour Lingerie imzalı iç çamaşırı tasarımlarınızı nerelerden temin edebiliriz?

25th Hour Lingerie websitesinden ya da atölyemizi ziyeret edip kendi ölçülerine göre uygun modelleri alablirler

Facebook

Instagram

Photo Credit: Can Dağarslanı

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

1 Comment

Leave a reply