Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
18 Nov

Savage Grace (2007)

Eşcinsel sinemanın saygın isimlerinden Tom Kalin,gerçek bir trajediden uyarladığı Savage Grace isimli filminde Antony Baekland ve annesi Barbara Baekland’ın hayatını anlatıyor. Başrollerini Eddie Redmayne ve Julianne Moore’un paylaştığı filmde Moor, yine muhteşem oyunculuğuyla parıldıyor. Bir annenin oğluyla olan ‘fazla’ yakın ilişkisini konu alan filmde, eşcinsel evlat Tony’nin babası tarafından reddedilip, annesi tarafından cinsel ve duygusal yönden istismar ediliyor. Filmin IMDB puanına aldırmayın; rahatsız edici filmler genelde düşük puanlandırılabiliyor.

Film, olaya hem eşcinsel eğilimi olan bir çocuğun tarafından hem de eşcinsel eğilimi olan ebeveynlerin tarafından bakabildiği için iki taraflı da düşünmeyi sağlıyor. Aristokrasi ve orta sınıf arasında sıkışan Barbara’nın ve oğlu Antony’nin trajik hikayesini mutlaka izleyin.

İyi Seyirler!

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply