Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Jul

United (2011)

6 Şubat 1958 tarihinde Manchester United futbol klübünün geçirdiği uçak kazası sonucu 8 oyuncusunu kaybetmesiyle sonuçlanan gerçek trajediyi anlatan United, asla “Aman futbol filmi işte, izlemesem de olur.” deyip geçmemeniz gereken bir film. Futbolla hiç alakanız olmasa bile 90 dakika boyunca hüzün, coşku ve acıyı yaşatabilen United, bir günde takım oyuncularının neredeyse hepsini kaybeden bir klübün küllerinden doğuş hikayesini anlatıyor. Kariyerlerinin zirvesindeki genç oyunculardan oluşan Manchester United takımının yaşadığı bu trajedinin anısına bugün, Old Trafford’un güneydoğu köşesinde bu kazanın anısına 3:04’te durmuş bir saat ve güney tribününün olduğu yerde de bu kazada hayatını kaybeden futbolcuların isimlerinin bulunduğu bir tablet vardır.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply