Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
19 Nov

Bad Education (2004)

Üç rolü birden oynayıp, ayrı ayrı hepsinin hakkını veren Gael Garcia Bernal‘in defalarca izlenebilecek filmi Bad Education, aynı zamanda 2004 Cannes Film Festivali’nin de açılış filmiydi. Aynı filmde hem gay, hem transeksüel hem de kadın olabilmek ve bunları olurken izleyiciyi hepsinin farklı karakterler olduğuna inandırabilmek onun en iyi olduğu iş. Bastırılmış cinsel dürtülerin sonuçlarını anlatan unutulmaz film noir klasiğinin senaristi ve yönetmeni Pedro Almodavar.

60’lı yıllarda birbirine aşık olan iki çocuğun öykü içindeki öyküsü, geri sarmalar ve hesaplaşmalarla dolu bir senaryo var karşınızda. Katolik kilisesine yapılan ağır göndermelere sahip filmde din sadece dekoratif bir unsur olmaktan öteye gitmiyor. Gelmiş geçmiş en başarılı mastürbasyın sahnesinden birine bu filminde imza atan Almadavor’un garip tarzına alışanlar, Bad Education’ı da sevecekler.

İyi Seyirler!

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply