Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
26 Nov

Hedi Xandt’nin Anatomik Sanatı

üç

Hedi Xandt 4

Hedi Xandt skull

Hedi Xandt 6

Hamburg menşeli iletişim tasarımcısı ve konsept sanatçısı Hedi Xandt, etkileyici kurukafa tasarımlarıyla sofistike bir görünümü olan heykeller tasarlıyor. Tasarımlarındaki karanlık taraf, işlerine karakter kazandırıyor ve daha da akılda kalmasını sağlıyor. Anatomik sanata farklı bir boyut kazandıran sanatçı, insan anatomisi üzerinde yaptığı manipülasyonlarla özellikle iskelet ve kurukafaya odaklanıyor. Lancome, Chanel ve Apple gibi büyük markalar için tasarımlar yapan Hedi’nin heykelleri aynı zamanda hobisi.

Website 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply