Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
26 Nov

Kim? Atilla Galip Pınar

Atilla Galip Pınar 3

Atilla Galip Pınar 2

Atilla Galip Pınar 8

Atila gALİP pINAR 6

1978 yılında Ankara’da doğdu; 1996 -1997 yılları arası Marmara Üniversitesi A.E.F. Resim bölümünde; 1997- 2003 yılları arası Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü’nde öğrenim gördü. Mezun olduktan sonra resim çalışmalarına ağırlık verdi. 2004 yılında Umut Vakfı’nın düzenlediği ‘ Bireysel Silahsızlanma ‘ konulu resim yarışmasında Birincilik Ödülü’nü kazandı.

Açtığı kişisel sergilerin yanı sıra birçok karma sergide yer aldı . Ulusal ve uluslararası heykel sempozyumlarına katıldı. Eserleri; yurtiçindeki ve aralarında A.B.D, Almanya, Fransa, İtalya, Portekiz, İspanya ,Kanada ,Singapur’un bulunduğu birçok farklı ülkedeki özel koleksiyonlara dahil oldu.

Yapıtlarında,varoluş karşısındaki çaresizliğinin, yalnızlığının ve tutsaklığının farkına varan bireyin tedirgin ruh halini; figür, renk ve form seçimlerinin titizlikle yapıldığı, detaylı ve yüksek enerjili kompozisyonlarla yansıtan sanatçı, çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Gallery İlayda

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply