Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
25 Nov

1984 Sinemaya Uyarlanıyor

Daha önce sayfalarımızda yer verdiğimiz George Orwell’ın 1984 isimli romanı bir kez daha sinemaya uyarlanıyor. Yönetmenliğini Bourne serisinden hatırlayacağınız  Paul Greengrass’in yapacağı 1984’ün senaryosu ise James Graham‘a ait. Filmin başrolünde kimin olacağı ise henüz belli değil, ancak yönetmenin yeniden Matt Damon‘la çalışmak istediği gelen haberler arasında.

Distopik bir dünyada geçen 1984’ün filmini izlemeden önce kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Kitap hakkında daha fazla bilgiye önceki postumuzdan ulaşabilirsiniz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply