Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Dec

James Franco’dan Yeni Sergi: Fat Squirrel

jAMES fRANCO eXHİBİTİON

 

James Franco Fat Squirrel 2

 

James Franco’nun ne iş yaptığı hakkında kafasında soru işaretleri olabilir, bizim de var. Kendisi hem aktör, hem öğrenci, hem şair, hem yönetmen, hem müzisyen ve hem de artık sergileri olan bir sanatçı. Kendisini gelişimi ve girşimciliği adına takdir ediyoruz ve heyecanla daha bizi nelerin beklediğini merak ediyoruz.

Franco’nun Fat Squirrel isimli sergisi, şu sıralar Londra’nın batısındaki Siegfried Contemporary Private Showroom’da gösteriliyor. Daha önce New York’ta da bir sergi düzenleyen sanatçı, işleriyle gurur duymadığını belirterek “Ne kadar kötü olduklarını biliyorum.” şeklinde bir açıklama yapmştı. Son sergisinden ise şu sözlerle bahsediyor:

“I think one of my huge themes is childhood and coming of age because it’s such an important and formative period. By doing these paintings—like you say, in a childish way—it’s a way of referencing that time.”

Sergiyi, 20 Aralık’a kadar Londra’daki Siegfried Contemporary Private Showroom’da ziyaret edebilirsiniz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply