Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Dec

The Saddest Heart on the Holy Mountain

Stacey Rozich 1Stacey Rozich 2Stacey Rozich 5Stacey Rozich 6Stacey Rozich 7John Brophy 4John Brophy 3

Stacey Rozich’in The Saddest Heart on the Holy Mountain isimli sürreal serisi ölüm hakkında duyulan endişeler ve geleneksel halk kültürünün çeşitli formlarından oluşuyor. Sanatını folklorik öyküleme olarak tanıtan sanatçı, yöresel ve çağdaş sembolleri birarada kullanmayı seviyor. Los Angeles’lı Satcey, ilham kaynağı olarak modernizm, sürrealizm, mitoloji, toplumsal yozlaşma, çocukluk anıları ve televizyonun karşısında boşa harcadığı saatlerden ilham almış. Dün akşam Seattle’da açılan Roq La Rue Gallery’nin açılışında işleri sergilenen sanatçının The Saddest Heart on the Holy Mountain isimli sergisi 5 Ocak’a kadar devam edecek.

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply