Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
5 Dec

Tyler Spangler’s Psychedelic Digital Collages

Tyler Spangler 3

Tyler Spangler 1

Tyler Spangler 5

Tyler Spangler 2

Tyler Spangler 6

Tyler Spangler 7

Tyler Spangler 9

Tyler Spangler 4

İnternetten bulduğu anonim fotoğraflarla hiperaktif dijital kolajlar yaratan Tyler Spangler, diğer kolaj sanatçıların aksine kolajlarını keserek değil farklı bir teknikle yapıyor. Bunu işlerine bakarak, dijital titizliğinden de anlayabiliyorsunuz. Eşiyle ve tek gözlü köpeği Patch ile birlikte Pacific Palisades’te yaşayan sanatçı, çalışmalarını okyanus manzaralı evinde gerçekleştiriyor.

Spangler işlerinde Dada sanatçıları, 90’ların grunge müzisyenleri ve film yönetmenlerinden alıyor. Aynı zamanda müzikle de ilgilenen Spangler, geçen sene Dazed and Digital’ın mixtape’ine katkıda bulunmuştu. Aynı zamanda şimdiye kadar 6 kitap yayınlayan sanatçının her bir kitabı 440 sayfadan oluşuyor. İleride ise yayınladığı kitap sayısını 100’e çıkarmak hedefleri arasında.

Facebook

Instagram

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply