Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
4 Dec

ANY / Arnavutköy

Sonunda Arnavutköy’de balıkçı olmayan güzel bir mekan açıldı. Arnavutköy’deki balıkçı akımına karşı duran ve corner pub anlayışıyla açılan Any İstanbul orijinal kokteylleri, üzmeyen müziği ve lezzetli menüsüyle dikkatlerimizi çekti. Dışarıdan baktığınızda mutlaka dikkatinizi çekecek görüntüsü, Fransız bistro’larını andırıyor. Mekanın içinde kullanılan mobilyalar zöel tasarım ve aynı zamanda satılık. Çatal bıçak, masa sandalye ne beğenirseniz siparişini verip aynısını No:3 Design’a yaptırabiliyorsunuz.

ANY İstanbul 2

Sabah 08:00’da güne kahvaltı ile başlayan ANY, pizzadan hamburgere ve et çeşitlerine kadar geniş bir seçenek sunuyor. “Prosciutto Pizza” ile İtalya’ nın tescilli lezzetine doğru uzanırken, bir diğer muhteşem lezzet olan “Domates Soslu Tortellini” aklınızda kalabilir! Menüsünü sürekli yenilemeyi seven Any İstanbul, manzara sevenler için muhteşem lokasyonuyla iyi bir tercih olacaktır. Bir diğer favorimiz ise“Şarap Soslu Bonfile”.

ANY İstanbul, semt oalrak kendisine bir nebze güne erken veda eden Arnavutköy’ü seçse de haftanın 3 günü (çarşamba-cuma ve cumartesi) saat 15:00’a kadar canlı DJ performansları gerçekleştiriyor. ANY’i ziyaret edenlere minik terasını da keşfetmelerini şiddetle öneririz.

ANY İstanbul

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

2 Comments
  • Alper Öztürk

    20 Mart tarihinde 3 arkadaşımla beraber akşam yemeği için ANY’e geldim. İşte olay da aslında tam burada başladı. Malum terör olayları yüzünden ülkece zor günlerden geçtiğimiz, sokakların bomboş olduğu, insanların dışarı çıkmaktan dahi çekindiği oldukça sakin bir pazar günüydü. Sadece birkaç saat öncesinde Galatasaray – Fenerbahçe derbisi güvenlik önlemleri nedeniyle ertelenmiş ve bu yüzden üstümdeki formamla yarı yoldan dönmüştüm ve arkadaşlarımla birlikte bir akşam yemeği yemek, bir nebze olsun son günlerin stresini atmak için burada karar kılmıştık. İçeri girdiğimizde sokaklar gibi içerisi de son derece sakin ve belki de 10 kişiyi geçmeyecek müşteri vardı. Bir masa seçip oturmamızla beraber çalışanlardan birinden ilk hamle geldi ve üzerimdeki Galatasaray formasını çıkarmam istendi. Başka giyecek bir şeyim olmadığını söylemem üzerine ise mekanı terk etmemiz istendi. Masada 4 kişiydik ve tek formalı, hatta tek Galatasaraylı olan da bendim. İçeride herhangi bir taşkınlığa sebep verebilecek hiçbir hareketimiz yoktu. Açıkçası bu kadar sakin bir günde, ülke olarak aslında birbirimize tahammül etmeye en ihtiyacımız olduğu zamanlarda gelen bu tepki beni çok şaşırttı ve çalışan kişinin isteği üzerine mekandan ayrıldık. Yorum sizlerin…

    21 March 2016 at 16:06 Reply

Leave a reply