Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
14 Dec

Union 22 / Topağacı

Union 22, Ekim ayının sonunda kapılarını açtı. Nişantaşı taraflarına sergi açılışları dışında yolumuz düşmese de Union 22 için yollara düştük ve mekanı ziyaret ettik. Union 22 sadece bir restoran veya kafeden çok daha fazlası.

Hem yemek yenebilen hem de çeşitli sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir yer olma özelliği taşıyan Union 22’ın kurucuları Ekin Ergök ve Orhan Aşıcıoğlu, lise yıllarından beri arkadaş ve yılların dialoğunu iş hayatına taşımaya karar vermişler. Yıllardır böyle bir mekan açma hayali kuran ikili, mekana bu nedenle birlik ve beraberliğin sembolü olarak Union ismini uygun görmüşler. Uninon’ın yanında gelen 22 ise hem ikilinin uğurlu sayısıymış hem de numeroloji de en güçlü rakam olma özelliğini taşıyormuş.

Gelelim Union 22’nin yeme içme kısmına… Kahvelerini Kaan Bergsen’in Petra’sından alıyor Union 22, gitmişken mutlaka için. Mutlaka listenize bir de patlıcanlı kokteylini ekleyin, son derece özgün ve lezzetli. Menüde damak tadınıza göre bir şey bulacağınızın garantisini veriyoruz. Özellikle hamburgeri çok başarılıydı.

Galeri kısmını sakın es geçmeyin. Custom Rebels ceketler gibi limited parçalara da rastlamanız olası.

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply