Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Dec

TUMBLR Alert: Ece İşmen

Suckcocker 2 Suckcocker 3

Suckcocker copy

Ece İşmen, İstanbul’da yaşayan Ankaralı bir genç sanatçı. Son beş yıldır felsefe, medya ve görsel sanatlar üzerine eğitim alıyor. Suckcocker blogunu ise üç yıl önce kurmuş. Blogunda alışılmamış feminism akımlarını, garip sinema sekanslarını ve eski moda ikonları sık sık konuk ediyor. Unutulmuş kültür elementlerini tekrar norma sokmaya çalışıyor, sosyal yozlaşmışlıktaki dürüstlüğü ve ironiyi görselleştirmeye bayılıyor. Tumblr’da edebiyat ve grunge kültürü ile ilgilendiği yakın çevresinin bildiği başka bir blogu daha var İnternetin haricinde amatör olarak arkeoloji ve insan hakları ile ilgileniyor.

Tumblr 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply