Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
13 Dec

Blog of The Week: Ghost Photography

Angela Deane 16

Angela Deane 1

Angela Deane 2

Angela Deane 3

Angela Deane 4

Angela Deane 7

Angela Deane 8

Angela Deane 9

Angela Deane, sahibi belli olmayan fotoğrafları hayalet imgeleri yerleştirerek boyuyor ve onlara yeni bir anlam kazandırıyor. 2012 yılından beri devam ettiği projesi Ghost Photography’den bazı karelere mutlaka Tumblr veya Instagram’da rastlamışsınızdır. Fotoğraflardaki insan siluetlerinin birer hayalet olarak karşımıza çıktığı proje, son derece klişe fotoğraflardan meydana geldiği için sahip olduğunuz aile anılarıyla benzer olanların hayaleti olarak kendinizi hayal edebilirsiniz.

“My work explores the beautiful, painful, and ultimately puzzling, human condition of having memories. What are they? Can we retain them as an experience? Are they individual or shared? Once gone, could your neighbor’s be your own? How important is happening versus happened? In these photographs, I cover the people with paint, subtracting the specific identity of each person and transforming them into anonymous ghosts for the viewer to project upon. In this way, a private and specific experience becomes an open and shared one through the material addition of paint on photograph. Through this haunting of the material, the ghosts become us and we become the ghosts.”

Tumblr

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply