Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
30 Dec

HIPSTORY by Amit Shimoni

Hisptory 1

Hipstory 3

Hipstory 5hipstoryDünya liderleri Hipster olursa?

Son yıllarda türeyen Hipster akımı, sanatçılara da ilham kaynağı oldu. İsrailli illüstratör Amit Shimoni, Hipstory isimli serisi ile Hipster’lara ve Hipster’lık kültürüne gönderme yapıyor. “Geçmişte yaşayan insanlar günümüzde yaşasalar nasıl gözükürlerdi?” sorusundan ilham alan tasarımcı, 20. y.y’ın en önemli isimlerini hipster olarak çizmiş. Karakterlerden bazıları Che Guevara, John F. Kennedy, Abraham Lincoln, Nelson Mandela ve Mahatma Gandhi. İnanıyoruz ki Che Guevara hayatta olsaydı gerçektende kafasında beresi, cebinde sarma tütünü ve katkat kıyafetleriyle aramızda geziiyor olurdu. Shimoni Hipstory’den şu sözlerle bahsediyor:

“I often find myself thinking about the differences between these world’s greatest leaders, their beliefs and motivations, and our self-centered generation’ shimoni describes. ‘the ‘Y’ generation is constantly looking at fashion and style as their way of self expression while steering away from the big ideologies. ‘hipstory’ wishes to reimagine the great leaders of modern history and place them in a different time and culture  —  ours.’’

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply