Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
2 Jan

Ralph Steadman / Breaking Bad

Ralph Steadman 3 Ralph Steadman 2

breaking

Ralf Steadman, Breaking Bad dizisinin Şubat 2015’te satışa çıkacak olan ve sınırlı sayıda üretilen 6 sezonluk Blue Ray kapaklarını karakterlerin portrelerini model alarak çizdi. Birinci sezonun kapağını Walter White, ikinci sezonun kapağını Jesse Pinkman, üçüncü sezonun kapağını Saul Goodman, dördüncü sezonun kapağını Gus Fring, beşinci sezonun kapağını Mike Ehrmantraut ve son sezonun kapağını ise Hank Schrader süslüyor. Steadman, çizimlerini şu sözlerle anlatıyor:

“I watched the Breaking Bad whole series in two weeks and now suffer withdrawal symptoms. At first, I thought, this series is going to be all about death and desecration, but instead became a more complex landscape of human relationships. I hope I put something of these feelings into the portraits that I made of the characters, which were landscapes in themselves. An irony in the subject of crystal meth is how beautifully it resembles the desert sky.”

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply