Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
11 Jan

Kim? Oğulcan Yıldırancan

Ogulcan Yildirancan 2 Ogulcan Yildirancan 3 Ogulcan Yildirancan 4 Ogulcan Yildirancan 8 Ogulcan Yildirancan 9

1993’te doğdum. Lisede ders çalışmamak için halihazırdaki İngilizcemi kullanarak İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı kazandım ama çizim yapmak kitap okumaktan daha cazip geldi. İlk yılımda dövme yapmaya başladım ve okulu ikinci plana attım. İngilizce öğretmenliği, çevirmenlik, fotoğrafçılık yaptım ama istediğim şey her zaman “bir yerlere bir şeyler çizmek”ti. Birkaç yıl orada burada dövme yaptıktan sonra Berfu Dönmez ile Kaptan Custom Tattoo’yu kurduk. Şimdi zamanımı illüstrasyon ve dövme yaparak geçiriyorum. Kitaplar hala bekliyor.

Ogulcan Yildirancan 5

Ogulcan Yildirancan 6 Facebook

Kaptan Custom Tattoo

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply