Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
10 Feb

BAFTA 2015 Kazananları

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin prestijli ödül töreni BAFTA Ödülleri sahiplerini buldu. İngiliz rock grubu Kasabian‘ın performansıyla başlayan gecenin sunuculuğunu İngiliz komedyen ve aktör Stephen Fry üstlendi. Londra’daki görkemli kraliyet opera binasında düzenlenen gecede, “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” ödülleri yönetmenliğini Richard Linklater‘ın yaptığı Boyhood ‘un oldu. Gecede en çok ödül kazanan film ise beş kategoriden de ödülle çıkan The Grand Budapest Hotel oldu.

BAFTA Kazananları

En İyi Film: Boyhood

En İyi Yönetmen: Richard Linklater- Boyhood

En İyi Erkek Oyuncu: Eddie Redmayne- The Theory Of Everything

En İyi Kadın Oyuncu: Julianne Moore- Still Alice

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: J.K. Simmons- Whiplash

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Patricia Arquette- Boyhood

En İyi İngiliz Filmi: The Theory Of Everything

En Orijinal Senaryo: The Grand Budapest Hotel

En İyi Uyarlama Senaryo: The Theory Of Everything

En İyi Animasyon Filmi: The Lego Movie

En İyi Sinematografi: Birdman

En İyi Belgesel: Citizenfour

En İyi Yabancı Film: Ida

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Grand Budapest Hotel

En İyi Görsel Efekt: Interstellar

En İyi Makyaj ve Saç: The Grand Budapest Hotel

En İyi Kostüm Tasarımı: The Grand Budapest Hotel

En İyi Ses: Whiplash

En İyi Montaj: Whiplash

En İyi Müzik: The Grand Budapest Hotel

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply